Jelcz-Laskowice: Wymaz w kierunku covid w Oławie przez cały tydzień [sprawdź szczegóły]

(fot. Pixabay)

W Oławie działają dwa punkty pobierania wymazu w kierunku COVID-19. Pierwszy, mobilny punkt pobrań materiału biologicznego na obecność wirusa SARS-CoV-2, zlokalizowany jest w kontenerze tuż obok głównego parkingu przy powiatowym szpitalu przy ul. Baczyńskiego w Oławie i jest czynny codziennie w godzinach od 8:00 do 16.00. Przerwa od godziny 12:00 do 12:15. Kliknij, aby sprawdzić na mapie lokalizację. 

Drugi punkt mieści się przy ulicy Opolskiej 50 (baza PKS w Oławie). Punkt ten jest również czynny 7 dni w tygodniu, w godzinach od 12.30 do 16.00.

Materiał do testu pobierany jest na podstawie zleceń lekarskich i z Sanepidu od osób podejrzanych o zakażenie lub zakażonych wirusem SARS- CoV- 2, zwolnionych z obowiązku odbycia kwarantanny.

Do punktów pobrań wymazów w kierunku COVID-19 możemy dojechać samochodem, albo przyjść, unikajmy jednak konkretnie w tym przypadku komunikacji zbiorowej, aby zminimalizować możliwość rozprzestrzeniania się korona wirusa wśród innych pasażerów.

Resort zdrowia udostępnił na stronie internetowej interaktywną mapę z listą aptek w Polsce (KLIKNIJ), w których można wykonać darmowy test na koronawirusa.