Jelcz-Laskowice: Wyjątkowa oferta dla najmłodszych na ferie [lista atrakcji]

(fot. Pixabay)

FERIE w mieście mogą być i będą FANTASTYCZNE! A wszystko to dzięki różnorodnym warsztatom i wykwalifikowanej kadrze animatorów. Chciałbyś, aby Twoje dziecko zostało gwiazdą Tik-Toka, a może nauczyło się sztuczek iluzjonistów? Również prawdziwe fashionistki znajdą coś dla siebie-warsztaty szycia. Nie zabraknie fantastycznych zajęć teatralnych, plastycznych, a także wycieczek. Zabraknie jednego – nudy. Zapisujcie swoje dzieci na FANTASTYCZNE FERIE, od 03 stycznia. 

31.01 – wyjazd do zamku w Mosznej i zwiedzanie w szkole magii i czarodziejstwa; koszt 50 zł, dzieci 6-10 lat z opiekunem, 10+ bez opiekuna

Zapraszamy wszystkich chętnych adeptów magii, oraz wszystkich fanów książek przygód o młodym czarodzieju na zwiedzanie Polskiej Szkoły Magii i Czarodziejstwa na Zamku w Mosznej. Za pomocą Tiary Przydziału odnajdziesz swój dom oraz nowych przyjaciół! Podczas tego zwiedzania każdy z uczestników otrzyma specjalną szatę członkowską w której wyruszy w dalszą część magicznej przygody. Na uczestników czeka wiele atrakcji, między innymi zwiedzanie zamkowych komnat w szacie jednego z domów oraz zapierająca dech w piersiach lekcja magii i eliksirów.

W programie:
Oprowadzenie po zamku z przewodnikiem – czarodziejem
Gadająca tiara przydziału przydzielająca uczniów do poszczególnych domów – w zależności od ich predyspozycji i cech charakteru
Przywdzianie szaty członkowskiej jednego z czterech domów
Możliwość podpisania się pismem czarodziejów na pamiątkowym glejcie
Walki na bezpieczne miecze
Lekcja eliksirów

W cenie wycieczki – transport i obiad.

31.01-04.02 godz. 09:00 – 12:00, sala 02 – warsztaty teatralne; koszt 50 zł, wiek 6+

Fantastyczne warsztaty artystyczne (warsztaty teatralno-kreatywne)

W programie m.in.

Integracja – ponadczasowa komunikacja;

tworzenie Fantastycznej Opowieści – namalujemy własny komiks;

Super-kreacja – stworzymy autorskie Fantastyczne Postaci, nauczymy się je animować, a następnie zaangażujemy do naszego finalnego Fantastycznego Spektaklu.

Zapraszamy do udziału w naszym fantastycznym działaniu artystycznym!

02.02-04.02 godz.12:30 – 14:30, sala 122 – warsztaty szycia na maszynie; koszt 30 zł, wiek 8+

Uczestnicy na pierwszym spotkaniu zostaną zapoznani z obsługą maszyny. Omówimy technikę krojenia materiału oraz przygotowanie go do etapu zszywania. Dzieci pracę wykonują samodzielnie od podstaw. Stworzą projekt, wyrysują szablony, wykonają wykrój z materiału a następnie elementy zszyją i wykończą. Uszyją to co podpowie im wyobraźnia – torby na zakupy, maskotki, zakładki do książki lub opaski do spania.

02.02-04.02 godz.14:30 – 16:00, sala 02 – warsztaty Tik Toka; koszt 30 zł, wiek 8+

Na tych warsztatach uczestnicy dowiedzą się czym jest TikTok.
Omówione zostaną wystąpienia przed kamerą, sprawdzimy jak uczestnicy czują się nagrywając siebie i zadbamy o to by było to naturalne. Poznamy jak działają platformy social media. Na jakie elementy warto zwracać uwagę oraz co warto a czego nie warto robić jeszcze przed otworzeniem aplikacji. Omówimy sobie jakie szanse daje nam TikTok, na kogo uważać i jak stworzyć tam społeczność świetnie się przy tym bawiąc.

Zanim to nastąpi to rozłożymy TikToka na czynniki pierwsze. Będziemy po kolei omawiać wszystkie ciekawe efekty i zastosowanie ich do naszych filmów.
Poznamy niezbędne narzędzia, dzięki którym wielu udaje się osiągnąć wymarzony sukces na tej platformie. Zadbamy o głowę, pokażemy strategie by optymalnie wykorzystywać czas, by dzieci mające zajawkę miały też czas na naukę. Poruszymy kwestię hejtu oraz jak sobie z nim radzić – skutecznie!

07.02-11.02 godz. 09:00 – 12:00, sala 02 – czarodziejskie animacje; koszt 50 zł, wiek 6+

Dzień 1

Zajęcia integracyjne

Zabawy z Tiarą przydziału z Harrego Pottera

Robienie różdżki

Dzień 2

Robienie  figurki smoka (drut florystyczny i folia aluminiowa jako szkielet, a na zewnątrz glina samoutwardzalna)

Opowiadania o smokach w różnych baśniach

Dzień 3

Malowanie figurek smoka

Zabawy integracyjne

Dzień 4

Opowiadania słowiańskie

Tworzenie swoich postaci z opowiadań- metoda kolarzu lub rysunek

Dzień 5

Tworzenie gier planszowych w grupach (praca zespołowa, część tworzy opisy, część plansze a jeszcze inni pionki). Temat baśnie itp.

Temat planszówek do wyboru, po krótkich opowieściach.

07.02-11.02 godz. 12:30 – 14:30, sala 02 – warsztaty plastyczne; koszt 50 zł, wiek 6+

WITRAŻ – FROTAŻ – KOLAŻ i … aż pięć dni zabaw plastycznych od poniedziałku do piątku w drugim tygodniu ferii w MGCK.

W pogoni za plamą barwną i szaloną kreską to mogą być fantastyczne warsztaty . Wykonamy mega duży witraż , dowiemy się kto był mistrzem w projektowaniu kartonów do witraży . O zastosowaniu innych technik zakończonych na  „aż „dowiesz się więcej uczestnicząc w zimowych warsztatach plastycznych.

07.02 – wyjazd do muzeum iluzji we Wrocławiu; koszt 50 zł, dzieci 6-10 lat z opiekunem, 10+ bez opiekuna

Część wystawowa muzeum zajmuje 400 m2 powierzchni, na której iluzja spotyka się ze sztuką i wynalazkami naukowymi; fizyka i optyka przedstawione są razem przy pomocy tajemniczych dzieł sztuki oraz klasycznych zagadek. Jest to wyjątkowe doświadczenie naukowe, które wzbogacają zadania interaktywne, takie jak rysowanie światłem, tworzenie cieni czy wyjątkowe przeżycia w świecie do góry nogami.

Nie wiesz, jak działają te wynalazki? Chcesz usłyszeć niesamowite opowieści dotyczące dzieł sztuki i historii? A może chcesz pogłębić swoją wiedzę albo zrobić ciekawe zdjęcia? Przewodnicy muzeum chętnie podzielą się z Tobą wiedzą na temat tego niesamowitego świata iluzji.

Wystawa muzealna stale się rozwija; każdego roku kolekcja poszerzana jest o nowe eksponaty. Pracownicy muzeum z zapałem przeszukują obszar nauki i sztuki w poszukiwaniu nowych artystycznych rozwiązań.

10.02 godz. 17:00, sala 02 – edukacyjny teatr magii (pokaz + warsztaty); koszt 20 zł

Program „Edukacyjny Teatr Magii” stworzony jest przez jednego z najbardziej doświadczonych iluzjonistów w Polsce co daję gwarancję dobrej zabawy i niezapomnianych wrażeń. Skierowany jest on dla całych rodzin. Do wspólnej zabawy zapraszane są na scenę dzieci oraz osoby dorosłe co jeszcze bardziej podnosi wrażenia. Efekty zawarte w programie zadziwiają i bawią wszystkich widzów. Występ składa się z iluzji solowych do których dobrana jest odpowiednia muzyka tworząca magiczną atmosferę oraz iluzji kontaktowych. Podziwiać możemy takie efekty jak:

-manipulacje kartami do gry na wysokim światowym poziomie,

-przekładanie ręki przez lustro,

-unoszenie i lewitacja stolika,

-iluzja uciętej, znikającej ręki,

oraz iluzje kontaktowe:

-mały czarodziej – dziecko wciela się w rolę iluzjonisty,

-pojawianie i znikanie przedmiotów w dłoniach dzieci,

-kolorowanie obrazów na odległość,

-wyczarowanie walizki pieniędzy

Warsztaty iluzji rozpoczynamy częścią teoretyczną dotyczącą sztuki iluzji.

Następnie przechodzimy do prezentacji i nauki sztuk magicznych. Każde dziecko otrzymuję potrzebne akcesoria do przygotowania i wykonania sztuki magicznej. Iluzjonista prezentuje trik, wyjaśnia zasadę działania i ćwiczy sztuczkę z udziałem dzieci uczestniczących w warsztatach. Zdobytą wiedzę, pomysły oraz otrzymane akcesoria dzieci zabierają do domu.