Jelcz-Laskowice: Wirtualne Dwa Światy

(fot. Wikipedia)

20 czerwca odbędzie się zlot Dwa Światy, w którym wezmą udział właściciele i miłośnicy samochodów tuningowanych oraz autobusów i ciężarówek firmy Jelcz. Z uwagi na epidemię koronawirusa tegoroczna edycja będzie miała charakter wirtualny.

W najbliższą sobotę o godz. 17.00 rozpocznie się transmisja na żywo na profilu facebookowym Centrum Sportu i Rekreacji oraz oraz na kanale YouTube Dwa Światy. Podczas transmisji ogłoszone zostaną wyniki konkursów, które miały miejsce na wydarzeniu odnoszącym się do zlotu. Dla najlepszych przewidziano nagrody. Ponadto organizatorzy zaprezentują kilka ciekawych materiałów przypominających ubiegłoroczny event.

Zlot Dwa Światy adresowany jest nie tylko do miłośników aut tuningowanych, ale także do wielbicieli samochodów marki Jelcz. Nie przypadkiem odbywa on się w Jelczu-Laskowicach, mieście, które jest kolebką polskiej motoryzacji wagi ciężkiej. To tu, od 1952 roku produkowano autobusy, ciężarówki o dużej ładowności, samochody pożarnicze i specjalizowane. Tradycję marki Jelcz podtrzymuje spółka Jelcz, dostarczająca ciężarówki wojskowe dla polskiej armii.

Po transmisji, o godzinie 22.00, organizatorzy zapraszają wszystkich na kino plenerowe, z wielkim, kinowym hitem – Mad Max: Fury Road. Jest to jeden z lepszych filmów ostatniej dekady o tematyce samochodowej. Uwaga, miejsca są ograniczone. W celu uzyskania wjazdówki na kino plenerowe, warto śledzić fanpage Centrum Sportu i Rekreacji.

Podczas kina plenerowego obowiązują zasady gwarantujące bezpieczeństwo sanitarne. W samochodzie mogą przebywać dwie osoby, a jedna wjazdówka obowiązuje dla jednego samochodu. Widzowie kina plenerowego zobowiązani są mieć przy sobie maseczki zasłaniające usta i nos. Należy zwracać uwagę na polecenia ochrony i stosować się do nich. Wjazd do kina samochodowego usytuowany będzie przy ul. Żurawiej.

Źródło: UMiG / GD