Jelcz-Laskowice: Wielka rekrutacja w Jelczu. Spółka Jelcz szuka ludzi do pracy

Kolejne kontrakty wojskowe dla spółki Jelcz podpisywane w minionych miesiącach to ogromny bodziec do rozwoju firmy. Jak informuje zakład na swojej stronie internetowej, na chętnych czeka mnóstwo wakatów.

Jelcz oferuje m.in. kartę MultiSport, umowę o pracę, opiekę medyczną LUXMED, a także rozmaite dodatki. M.in. na Święta oraz urlop, a także dodatek motywacyjny. Na chętnych czekają również szkolenia zawodowe oraz możliwość nauki od wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników.

Obecnie spółka szuka m.in.: konstruktorów, ślusarzy, technologów i lakierników. Zainteresowani mogą też ubiegać się o pracę na stanowiskach kierowniczych – np.: zastępcy Kierownika Wydziału Planowania czy zastępcy Kierownika Wydziału Montażu Głównego. Więcej informacji na stronie spółki w zakładce kariera.

Przypomnijmy, pod koniec maja w siedzibie Agencji Uzbrojenia w Warszawie podpisano umowę na dostawę pojazdów Jelcz 862 z systemem samozaładowczym MULTILIFT MK IV i przyczepą do transportu kontenerów PK-2-24t. W sumie przedmiotem zamówienie jest 200 szt. pojazdów, a łączna wartość kontraktu to kwota blisko 837 mln zł. Umowa obejmuję dostawę w latach 2024-2027. Jest to 105 pojazdów w ramach zamówienia gwarantowanego i 95 w ramach prawa opcji.

Samochód Jelcz P862D.43 to podwozie specjalne, w układzie napędowym 8×6, o dopuszczalnej masie całkowitej wynoszącej 32 tony. Ładowność pojazdu wynosi 16,5 tony. Pojazd może rozpędzić się do 85 km/h. Pojazd został wyposażony w hakowy system załadowczy Multilift Mk IV. Udźwig urządzenia umożliwia podnoszenie towarów o maksymalnej masie około 16 ton. Przyczepa umożliwia transport jednego kontenera dwudziestostopowego, nadwozi wymiennych kl. C, platform ładunkowych lub kontenerów hakowych o długości nie przekraczającej 6,65 m. Przyczepa została przystosowana do przewozu materiałów niebezpiecznych.