Jelcz-Laskowice: W kwietniu ruszy produkcja silnika do hybryd

.... fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

W kwietniu w fabryce Toyoty w Jelczu-Laskowicach ruszy produkcja silnika 1,5 TNGA, wykorzystywanego głównie w napędach hybrydowych aut japońskiego producenta (początkowo będzie to jedynie nowy Yaris). W kolejnych latach w polskich fabrykach będą uruchomione m.in. linie produkujące przekładnie elektryczne do silników hybrydowych.

uruchomienie nowych projektów wiąże się ze wzrostem zatrudnienia w dolnośląskich fabrykach Toyoty. – W Jelczu-Laskowicach w związku z tymi projektami przyjęliśmy ponad 600 osób – powiedział Prezes Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) Dariusz Mikołajczak.

W związku z uruchomieniem nowych linii w wałbrzyskiej fabryce powstanie nowa hala produkcyjna, a w Jelczu-Laskowicach – centrum badawczo-rozwojowe poświęcone technologii hybrydowej. „Będziemy tu mogli testować napędy hybrydowe” – powiedział prezes.

Dodał, że od lipca fabryka w Jelczu-Laskowicach przejdzie na pełną wydajność. – Wtedy będziemy produkowali na trzy zmiany. Będzie tu powstawać około 1300-1350 silników dziennie – powiedział prezes.