Jelcz-Laskowice: W eskorcie policji z Jelcza do Oławy

(fot. Wikipedia)

Funkcjonariusze z Rewiru Dzielnicowych w trakcie realizacji czynności na terenie miasta, otrzymali informację, że trasą nr 455 z Jelcza Laskowic w kierunku Oławy, samochodem osobowym marki Renault jedzie rodzina ze swoim kilkunastomiesięcznym dzieckiem, która potrzebuje natychmiast dostać się do Szpitala w Oławie.
Chłopiec dostał ataków padaczki, nie reagował na podane wcześniej leki i tracił przytomność. Stan ten zagrażał jego życiu i zdrowiu, a każda minuta mogła decydować o jego dalszym losie.

Policjanci w tej sytuacji nie zastanawiali się nawet przez chwilę i natychmiast zaoferowali pomoc w postaci pilotażu. Używając sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych „przejęli” auto i eskortowali je przez miasto do Szpitala Powiatowego w Oławie. Za pośrednictwem służby dyżurnej personel medyczny szpitala dowiedział się o przeprowadzanym pilotażu oraz wstępnym stanie zdrowia chłopca i czekał na ich przyjazd na Oddział Ratunkowy.

Półtoraroczny chłopiec z rodzicami szybko oraz bezpiecznie dotarł do szpitala, gdzie została mu udzielona pomoc medyczna.