Jelcz-Laskowice: Uwaga na burze. Pogoda na weekend w Jelczu-Laskowicach

W weekend będzie burzowo, zwłaszcza w początkowej jego części. W piątek najwięcej opadów na krańcach południowo-zachodnich. W nocy z piątku na sobotę ekstremalne zjawiska, takie jak grad, trąby powietrzne czy porywy wiatru do 120 km/h, możliwe są w południowej połowie kraju. – W sobotę strefa najgroźniejszych burz przesunie się na wschód. W niedzielę już zdecydowanie spokojniej, słabe opady możliwe jedynie na północy. W piątek miejscami na południu kraju temperatura może przekroczyć 30°C – informuje IMGW.

Prognoza pogody dla województwa dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego

Zachmurzenie małe i umiarkowane. Późnym popołudniem i wieczorem od zachodu wzrost zachmurzenia do dużego. Na Dolnym Śląsku miejscami przelotne opady deszczu i burze, możliwy grad. Prognozowana suma opadu od 10 mm do 20 mm. Temperatura maksymalna od 28°C do 31°C, lokalnie 32°C, w rejonach podgórskich od 26°C do 30°C, wysoko w Beskidach od 19°C do 22°C, na szczytach Sudetów od 14°C do 16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, południowo-zachodni i południowy. W czasie burz porywy wiatru do 90 km/h.
W nocy z piątku na sobotę w regionie silne burze. W ich trakcie ulewne opady deszczu oraz porywy wiatru do 120 km/h. Dodatkowo możliwe trąby powietrzne i opady dużego gradu.

Wrocław: 31°C
Jelenia Góra: 28°C
Legnica: 30°C
Opole: 31°C
Katowice: 31°C
Częstochowa: 31°C