Jelcz-Laskowice: Uwaga! Intensywne opady deszczu i porywisty wiatr

Nad Polskę nadciąga niż Dudley, który przyniesie wietrzną oraz dynamiczną aurę – przekazał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Należy spodziewać się intensywnych opadów deszczu i porywistego wiatru.

Zachodni i południowo-zachodni wiatr najsilniejszy będzie nad morzem, gdzie średnia prędkość wyniesie od 40 do 50 km/h, a w porywach osiągał on będzie do 100 km/h.

Tylko nieznacznie słabszy wiatr prognozowany jest na zachodzie Polski, gdzie jego prędkość w porywach może wynieść nawet 95 km/h.

Na pozostałym obszarze wiatr w porywach osiągał będzie od 65 km/h do 85 km/h. W nocy nadal spadać będzie ciśnienie – na północy spadek ten będzie gwałtowny, nawet o 20 hPa w ciągu 12 godzin.

W czwartek niż odsunie się na wschód, a silny i porywisty wiatr odczuwalny już będzie w całej Polsce. Najsilniejsze porywy wiatru towarzyszyć będą przelotnym opadom deszczu oraz lokalnym burzom. Zachodni wiatr wiał będzie ze średnią prędkością do 40 km/h, nad morzem – do 55 km/h. W porywach wiatr osiągać może od 80 km/h do 100 km/h, na wybrzeżu nawet do 110 km/h. W rejonach górskich spodziewany jest śnieg – w Tatrach ma go spaść ok. 8 cm.

„Wietrzna pogoda towarzyszyć nam będzie aż do soboty, kiedy to nad Bałtykiem przemieszczał się będzie kolejny, płytki ośrodek niżowy” – informuje Instytut. Najsilniejszy wiatr prognozowany jest nad morzem, choć w sobotę również w centrum i na południu kraju nie można wykluczyć porywów wiatru osiągających do 110 km/h.