Jelcz-Laskowice: Utrudnienia na trasie z Jelcza do Wrocławia przez Dobrzykowice

Uwaga, kierowcy. Zmianie uległa organizacja ruchu na drodze powiatowej 1535D na odcinku Łany-Dobrzykowice oraz w gminnej autobusowej komunikacji zbiorowej. Na odcinku od ronda im. ks. J. Popiełuszki w Łanach (Wojnów) do skrzyżowania z drogą 1923D  w Dobrzykowicach, wprowadzony został ruch jednokierunkowy z Dobrzykowic do ronda im. ks. J. Popiełuszki w Łanach (Wojnów).

Ruch w przeciwnym kierunku, od ronda im. ks. J. Popiełuszki w Łanach (Wojnów) do Dobrzykowic poprowadzony bjest objazdem, tj. fragmentem Wschodniej Obwodnicy Wrocławia w stronę Długołęki do ronda w Kiełczówku i zjazdem do Dobrzykowic przez ul. Stawową w Dobrzykowicach. Dalej ruch będzie odbywał się bez zmian.

Ze szczegółami wprowadzanych zmian w organizacji ruchu można zapoznać się z załączonego pisma i mapki.

Link do pisma i mapki >>

W związku z tym jednocześnie wprowadza się zmiany w kursowaniu autobusowej komunikacji zbiorowej na linii wewnątrzgminnej nr Z1 i liniach międzgminnych nr 845 i 855.

Od 24 lipca br. od pierwszego porannego kursu na linii 845 o godz. 5:37 z Wrocławia do Chrząstawy Wlk., a na linii Z1 o godz. 6:25 z Wojnowa do Chrząstawy Wlk.,  autobusy kursować będą objazdem do Dobrzykowic przez Łany i Kamieniec Wrocławski. Nie obsługiwany będzie przystanek Dobrzykowice-Boczna. Kursy powrotne na tych liniach, na całym odcinku będą odbywały się bez zmian.

W planowaniu podróży można zapoznać się z aktualnymi rozkładami jazdy autobusów:

Link do rozkładu jazdy linii Z1 >>
Link do rozkładu jazdy linii 845 >>
Link do rozkładu jazdy linii 855 >>