Jelcz-Laskowice: Policjanci z Jelcza poszukiwali i… znaleźli

(fot. fotopolska)

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Oławie oraz Komisariatu Policji w Jelczu Laskowicach w dniach 01 i 04 marca przeprowadzili działania „Poszukiwany”. Jej efekt to zatrzymanie aż 6 mężczyzn ukrywających się przed organami ścigania.

Akcja poprzedzona została wcześniejszym rozpoznaniem, gromadzeniem informacji o osobach poszukiwanych, miejscach w których mogą się ukrywać oraz analizą prowadzonych śledztw i dochodzeń. Policjanci sprawdzili łącznie kilkanaście adresów. Efektem akcji było zatrzymanie trzech mężczyzn, poszukiwanych przez Prokuratury Rejonowe m.in. z Oławy, Warszawy i Katowic, celem ustalenia miejsca pobytu, oraz trzech mężczyzn do odbycia kary pozbawienia wolności. Zatrzymani mieli na swoim koncie różnego rodzaju przestępstwa. Ukrywając się przed organami ścigania liczyli na dalsze uniknięcie odpowiedzialności za swoje czyny.

Zgodnie z poleceniem sądu mężczyźni zostali doprowadzeni do Aresztu Śledczego we Wrocławiu, celem odbycia zasądzonych kar pozbawienia wolności.