Jelcz-Laskowice: Uczniowie z Jelcza stawiają na edukację

Oddajemy głos młodym ludziom z Jelcza, którzy zwrócili się do naszej redakcji z prośbą o promocję Ich inicjatywy:

Jesteśmy mieszkańcami miasta Jelcz-laskowice, grupą czterech nastolatków uczęszczających do 2 klasy liceum i bierzemy udział w olimpiadzie „Zwolnieni z teorii”. W związku z tym tworzymy projekt społeczny KIERUNEK DOROSŁOŚĆ.

Zauważyliśmy, iż pomimo uczęszczania młodzieży na lekcje Podstaw Przedsiębiorczości oraz szeroko dostępnych informacji w Internecie, młodzi ludzie wciąż mają problemy z takimi pojęciami jak rachunki, podatki czy składanie papierów w urzędach. Jest to po części spowodowane trudnym do odczytania dla nas językiem w urzędach, na stronach dot. ekonomii, dlatego staramy się przekazać te dane naszym rówieśnikom w prostszy sposób.

Od ponad miesiąca aktywnie działamy na mediach społecznościowych tj. Instagram, Tiktok oraz nagrywamy podcasty z ekspertami. W ostatnim czasie założyliśmy także zbiórkę na rzecz naszych działań oraz współdziałamy z innymi uczestnikami olimpiady m.in. przez stworzenie konkursu. Mamy nadzieję, że nasze starania przysłużą się młodzieży, dla której wejście w dorosłość nie będzie już takie straszne.