Jelcz-Laskowice: Trzech zawodników żegna się z Acaną Orłem Jelcz-Laskowice

(Fot. Jarosław Frąckowiak / Acana Orzeł Jelcz-Laskowice)

Noel Charrier, Gustavo Henrique oraz Marcin Firańczyk od nowego sezonu nie będą reprezentować barw Acany Orła Jelcz-Laskowice w Futsal Ekstraklasie. Wraz z zakończeniem w Futsal Ekstraklasie sezonu 2019/20 Acana Orzeł Jelcz-Laskowice rozstał się z Noelem Charrier, Gustavo Henrique oraz Marcinem Firańczykiem.

Pierwszy z nich w Orle grał najdłużej. Pochodzący ze Szwajcarii bramkarz, wystąpił w sumie w 48 spotkaniach na najwyższym poziomie rozgrywkowym oraz w pucharze Polski. Przez dłuższy czas był zmiennikiem kapitana zespołu, Macieja Foltyna, lecz w momencie jego niedyspozycji niejednokrotnie pokazywał swoją wysoką wartość między słupkami.

Gustavo Henrique oraz Marcin Firańczyk dołączyli do drużyny z kolei przed minionym sezonem. Brazylijczyk z austriackim paszportem zaliczył 18 występów, w których zdobył w sumie sześć bramek. Z takim samym bilansem bramkowym, lecz jednym spotkaniem więcej, swoją przygodę z Orłem zakończył Firańczyk. Całej trójce zawodników serdecznie dziękujemy za wysiłek wniesiony do zespołu oraz życzymy powodzenia w dalszej karierze.

O dalszych ruchach kadrowych klub będzie informować w najbliższych dniach.