Jelcz-Laskowice: Tragedia w stawie. Utonął 48-letni wędkarz

(fot. Ochotnicza Straż Pożarna Jelcz-Laskowice / facebook)

48-letni wędkarz utonął w nocy z poniedziałku na wtorek w stawie przy niestrzeżonej plaży w Jelczu-Laskowicach. Policja, po raz kolejny, apeluje o ostrożność i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa nad wodą.

Jak poinformowała Polską Agencję Prasową we wtorek oficer prasowa KPP w Oławie asp.szt. Wioletta Polerowicz, w poniedziałek przed godz. 22 oficer dyżurny oławskiej komendy został powiadomiony o tym, że nad jelczańskiej stawem, od strony tzw. plaży niestrzeżonej doszło do utonięcia mężczyzny.

„We wskazane miejsce natychmiast skierowano policjantów, niestety, pomimo prowadzonej reanimacji 48- letni mieszkaniec Jelcza-Laskowic zmarł” – przekazała PAP policjantka.

Dodała, że na miejscu zdarzenia, pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Oławie pracowała policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza. Teraz wyjaśnianiem okoliczności utonięcia mężczyzny zajmą się jelczańscy policjanci.

„Ze wstępnych ustaleń wynika, że 48- letni mieszkaniec Jelcza-Laskowic przebywał nad stawem razem z członkiem rodziny. W pewnym momencie oddalił się od miejsca, gdzie wędkował. Został znaleziony w wodzie, około jednego metra od brzegu, blisko skarpy gdzie leżały jego rzeczy” – wyjaśniła PAP rzeczniczka.