Jelcz-Laskowice: Toyota szuka prawie 500 osób do pracy

W ciągu najbliższych dwóch lat fabryka Toyoty w Jelczu-Laskowicach rozpocznie produkcję nowoczesnych silników benzynowych 2.0L oraz 1.5L stosowanych m.in. w napędach hybrydowych. W związku z dynamicznym rozwojem zakład rozpoczyna działania rekrutacyjne zmierzające do zatrudnienia około 500 nowych pracowników i podwojenia w ten sposób załogi.

Fabryka w Jelczu-Laskowicach wraz z zakładem w Wałbrzychu stanowią główny ośrodek produkcji silników i skrzyń biegów Toyoty w Europie. Jelczańska Toyota wytwarza silniki benzynowe 1.5 l, a także silniki Diesla 1.4 l oraz 2.2 l i zatrudnia blisko 500 pracowników.

We wrześniu 2019 roku rozpocznie produkcję nowej generacji silników benzynowych o pojemności 2.0 l, a w kwietniu 2020 roku silników benzynowych o pojemności 1.5 litra, stosowanych min. w napędach hybrydowych. Obie jednostki napędowe zaprojektowane są
w oparciu o nową globalną platformę projektową Toyoty (TNGA – Toyota New Global Architecture).

„Decyzje inwestycyjne koncernu uczyniły z Polski drugie poza Japonią centrum produkcyjne nowoczesnych napędów hybrydowych, co traktujemy jako wyraz ogromnego zaufania koncernu do naszych fabryk oraz polskiej kadry. Zastosowanie najnowszych technologii Toyoty tworzy nowe możliwości rozwoju naszej firmy i pracowników.”- podkreśla Dariusz Mikołajczak, Dyrektor fabryki w Jelczu-Laskowicach

W związku z nowymi projektami do 2020 roku planowane jest zatrudnienie około 500 pracowników. Rekrutacja do fabryki ruszy w maju i będzie kontynuowana w przez kolejnych kilkanaście miesięcy.

„Rozpoczynamy intensywny, ponad roczny proces rekrutacyjny, w ramach którego będziemy szukać pracowników produkcji, utrzymania ruchu oraz inżynierów.” – stwierdza Magdalena Kaczmarek, manager Działu Personalnego w Jelczu-Laskowicach. „Od przyszłych pracowników produkcji, zarówno mężczyzn jak i kobiet, którzy będą stanowić największą grupę, nie wymagamy żadnego doświadczenia w pracy w fabryce. Nowych kolegów i koleżanki nauczymy wszystkiego w naszym Centrum Szkoleniowym Dojo oraz przy wsparciu trenerów liniowych.” – dodaje Magdalena Kaczmarek.

„Oprócz konkurencyjnej na rynku płacy oferujemy pakiet socjalny obejmujący m.in. prywatną opiekę medyczną, pakiet sportowy, dofinansowania do obiadów, dojazdy do pracy autobusami firmowymi oraz leasing samochodów marki Toyota na preferencyjnych warunkach.” – podkreśla Grzegorz Górski, manager General Affairs.

Osoby zainteresowane pracą mogą na bieżąco sprawdzać aktualne ogłoszenia rekrutacyjne
na stronie fabryki: www.ToyotaPL.com.