Jelcz-Laskowice: Toyota inwestuje i szuka pracowników

Do roku 2020 poziom zatrudnienia w zakładach TMMP wzrośnie o prawie 600 osób do łącznej liczby ponad 2500 pracowników. Obecnie trwa rekrutacja do obu fabryk Toyoty w Polsce: w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach. Kogo szukają?

– Do obu zakładów, w Wałbrzychu i w Jelczu-Laskowicach, najbardziej potrzebujemy pracowników utrzymania ruchu. Kandydaci powinni mieć wykształcenie minimum zawodowe. Preferowane kierunki – elektryk, elektronik, mechatronik, automatyk, mechanik obróbki skrawaniem. Niezbędna jest też praktyczna znajomość zagadnień mechanicznych i elektrycznych – mówi dziennik.pl Grzegorz Górski, manager General Affairs TMMP. Wiadomo, że w Wałbrzychu na umowę pracę można liczyć po trzech miesiącach, a w Jelczu Laskowicach po pół roku.

Toyota do swoich fabryk w Wałbrzychu i Jelczu Laskowicach poszukuje też pracowników logistyki (m.in. operatorów wózków widłowych z uprawnieniami). Ten drugi zakład w 2019 roku rozpocznie produkcję nowych silników benzynowych 2.0 oraz 1.5 stosowanych m.in. w napędach hybrydowych. I właśnie dlatego do 2020 roku firma chce zatrudnić w Jelczu Laskowicach około 500 nowych pracowników i w ten sposób podwoić załogę.

Dla osób rozpoczynających pracę TMMP oferuje 3 tys. brutto czyli płaca zasadnicza puls premie. A poza pensją można liczyć na bogaty pakiet socjalny obejmujący m.in. prywatną opiekę medyczną, pakiet sportowy, dofinansowania do obiadów, leasing samochodów marki Toyota na preferencyjnych warunkach.

Osoby, które myślą o przeprowadzce w związku ze zmianą pracy na zakład w Jelczu Laskowicach mogą liczyć na pakiet relokacyjny, który obejmuje: wsparcie w przeprowadzce i zakwaterowaniu, pomoc w znalezieniu pracy dla partnera/małżonka oraz jednorazowy dodatek w wysokości 4500 zł.

Źródło: dziennik.pl