Jelcz-Laskowice: Targowisko ponownie otwarte

(fot. Pixabay)

Burmistrz Jelcza-Laskowic informuje, że od 30 maja targowisko miejskie w Jelczu-Laskowicach przy ulicy Chabrowej ponownie będzie czynne w soboty. Zarówno sprzedający, jak i kupujący zobowiązani są do przestrzegania ścisłych norm sanitarnych ustalonych przez Głównego Inspektora Sanitarnego oraz przedstawionych poniżej zasad na czas stanu epidemii.

Targowisko czynne jest od poniedziałku do soboty. Zarówno sprzedający, jak i kupujący przed wejściem na targowisko miejskie mają obowiązek zdezynfekowania dłoni przy pomocy środków dezynfekujących. Zarówno sprzedający, jak i kupujący mają obowiązek noszenia rękawiczek jednorazowych oraz zakrywania ust i nosa przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki.

Należy zachować bezpieczną odległość klient-klient, klient-sprzedawca, sprzedawca-sprzedawca, tzn. minimum 2 metry pomiędzy osobami będącymi na terenie targowiska. Dotyczy to zarówno osób w stałych pawilonach handlowych, jak również klientów dokonujących zakupów na straganach ustawionych na terenie targowiska. Sprzedający pakuje i podaje produkty kupującemu, tak aby ograniczyć kontakt klienta z żywnością. Sprzedawca powinien posiadać płyn do dezynfekcji i dezynfekować nim dłonie oraz powierzchnie na stoisku mające kontakt z żywnością (np. lada, waga).

W miarę możliwości należy korzystać z płatności bezgotówkowych.

Źródło: UMiG