Jelcz-Laskowice: Szymon Cichy nowym Orłem

(fot. mat. prasowe)

Szymon Cichy nowym zawodnikiem Acany Orła Jelcz-Laskowice. Jak mówi 20-letni zawodnik: – Nad ofertą nie zastanawiałem się zbyt długo.

Od sezonu 2020/21 w barwach Acany Orła Jelcz-Laskowice występować będzie Szymon Cichy. W poprzednich rozgrywkach dwudziestolatek reprezentował GSF Gliwice.

Wychowanek Rekordu Bielsko-Biała po raz pierwszy na parkietach Futsal Ekstraklasy pojawił się w sezonie 2015/16. Od tego czasu tylko raz zszedł piętro niżej, do gliwickiego GSF-u, z którym rok temu wywalczył awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Mimo młodego wieku Cichy dwukrotnie zdobywał już Mistrzostwo oraz Superpuchar Polski, a także raz tryumfował w rozgrywkach Pucharu Polski. Do tego dołożył osiem Młodzieżowych Mistrzostw Polski, w trakcie których dwa razy zdobył tytuł MVP turnieju. Tak liczne sukcesy przełożyły się oczywiście na powołania do reprezentacji Polski U18, U19, a następnie U21, gdzie w sumie zdobył pięć bramek.

– Nad ofertą nie zastanawiałem się zbyt długo. Było jeszcze kilka innych propozycji, ale myślę, że Acana Orzeł Jelcz-Laskowice będzie dla mnie najlepszą opcją w najbliższym czasie. Do przyjścia tutaj przekonywał mnie m.in. Arek Szypczyński, z którym mam kontakt. Bardzo się cieszę, że będę mógł współpracować z trenerem Chusem Lopezem, bo wiem, że dzięki temu zrobię duży postęp zarówno w umiejętnościach, które będę mógł pokazać na hali, jak i w sprawności fizycznej. Zdecydowałem się również na ten wybór, ponieważ wiem, że właśnie z tą drużyna będę mógł walczyć o najwyższe miejsca w lidze. Cieszy mnie to, że zespół jest bardzo młody i perspektywiczny. Sądzę, że podjąłem dobra decyzję i jest to dla mnie duży krok do przodu. Czekam z niecierpliwością na pierwsze sparingi oraz mecze, w których będę mógł pokazać się kibicom z jak najlepszej strony – mówi Szymon Cichy.