Jelcz-Laskowice: Sceny jak z filmu. Wyścig Jaguarem na ul. Wrocławskiej

W Jelczu Laskowicach na ul. Wrocławskiej, policyjny patrol oławskiego ruchu drogowego zmierzył prędkość kierującemu Jaguarem. Okazało się, że kierowca w terenie zabudowanym w sposób rażący przekroczył dopuszczalną prędkość. W miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h, pędził z prędkością 103 km/h czyli aż o 53 km szybciej niż powinien.

24-letni mieszkaniec gminy Jelcz Laskowice, za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 1,5 tys. złotych oraz punktami karnymi. Na najbliższe 3 miesiące stracił również prawo jazdy.

Przypominamy, że nie ma i nie będzie tolerancji dla kierujących niestosujących się do przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym tj. powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie zatrzymuje kierowcy dokument prawa jazdy w trakcie prowadzonej kontroli drogowej. Po przesłaniu go do właściwego starosty, zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu na 3 miesiące