Jelcz-Laskowice: Sceny jak z filmu. Pobił i znieważył obywatela Chin

Policjant w czasie wolnym od służby w jednym z marketów na terenie Jelcza-Laskowic zatrzymał 30-letniego mężczyznę, który wspólnie ze swoim 37-letnim kolegą, ujętym przez innych klientów sklep, pobił i znieważył z powodu przynależności narodowej obywatela Chin. Obu podejrzanym grozi teraz kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Wspomniany funkcjonariusz zamierzał wejść do sklepu. Będąc przed drzwiami zauważył w środku scenę przypominającą kadr z filmu sensacyjnego – kilku szarpiących się mężczyzn, dwóch z nich zdecydowanie atakowało obcokrajowca. Funkcjonariusz podjął błyskawiczną decyzję, wylegitymował się i obezwładnił jednego z napastników próbującego oddalić się z miejsca zdarzenia, jednocześnie odgrażającego się zniszczeniem mienia należącego do obywatela Chin i pozbawieniem go życia – relacjonuje podinsp. Alicja Jędo z oławskiej policji. – Wobec agresywnego mężczyzny policjant zamiast kajdanek, zastosował pasek od spodni, którym wymachiwał w jego kierunku 30-latek. Policjant skrępował napastnikowi ręce i powiadomił dyżurnego. W tym czasie drugiego napastnika obezwładnił sam poszkodowany z innymi klientami. Wezwany na miejsce patrol policji zjawił się błyskawicznie.

Dwaj podejrzani byli nietrzeźwi, zostali doprowadzeni do radiowozu i osadzeni w policyjnym areszcie. Jak się okazało, każdy z nich w przeszłości był karany, między innymi za przestępstwa przeciwko mieniu, życiu i zdrowiu.