Jelcz-Laskowice: czy rondo na Oławskiej to dobry pomysł? [sonda]

Po serii groźnych zdarzeń na skrzyżowaniu Oławskiej i Belgijskiej, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Woźniak ma pomysł na poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu. Jak informuje Gazeta Powiatowa, Krzysztof Woźniak 31 października (dzień po pierwszym potrąceniu – przyp. red.) wystosował wniosek do burmistrza Bogdana Szczęśniaka o podjęcie działań w celu poprawy bezpieczeństwa.

Wiceprzewodniczący składa wniosek o budowę skrzyżowania o ruchu okrężnym do budżetu na rok 2018. – Jest to uzasadnione również ze względu na duży ruch przy znajdującym się w pobliżu sklepie „Biedronka” oraz wyjeździe ze strefy przemysłowo-handlowej – mówi. – Ciągły rozwój strefy wpłynie na zwiększenie ruchu w tym miejscu. Budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Oławskiej, Belgijskiej i Jaskółczej spowolni ruch i poprawi bezpieczeństwo.

Na razie za wcześnie, by pisać o konkretnej dacie inwestycji, ale już teraz pytamy Was w naszej sondzie, czy budowa ronda na Oławskiej to dobry pomysł?

3 thoughts on “Jelcz-Laskowice: czy rondo na Oławskiej to dobry pomysł? [sonda]

  1. Sugeduje foto radar !!!! I na poczatku Jelcza od strony Olawy bo zapirdzielaja samochodami . Odrazu zwolnia i powinno byc lepiej oswietlone i zjad do Biedronki tez !!!! Nawet wskakuja specjalnie na mache auta.. gdzie policja ja pytam i foto radar ??!!??.

  2. Rondo to nienajlepszy pomysł! Lepsze oświetlenie, plus sygnalizacja świetlna, tak jak w Kamieńcu Wrocławskim, z czujnikiem na auta, które pędzą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *