Jelcz-Laskowice: Przedsiębiorcy rozmawiali o rozwoju lokalnego biznesu [przegląd prasy]

(fot. fotopolska.eu)

Około 60 przedsiębiorców z Jelcza – Laskowic wzięło udział w spotkaniu z przedstawicielami Wrocławskiego Parku Technologicznego, Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej oraz Stowarzyszenia Aglomeracja Wrocławska. Odbyło się ono w ramach projektu „Bez Mikro Nie Ma Makro”. Było to już czwarte spotkanie w tym roku w ramach tego przedsięwzięcia – informuje portal wroclaw.pl.

  • Każde spotkanie, które ma na celu rozwój przedsiębiorczości pomaga właścicielom firm i tym, którzy zamierzają prowadzić działalność gospodarczą. To z kolei ma bezpośredni wpływ na funkcjonowanie gminy – ocenił dla wroclaw.pl Romuald Piórko, zastępca burmistrza Jelcza-Laskowic.

Z kolei według Piotra Stajszczyka, prezesa Stowarzyszenia Pracodawców w Jelczu-Laskowicach, takie spotkania mają bardzo duże znaczenie dla miejscowych przedsiębiorców, gdyż wielu z nich wciąż nie wie, co może zyskać współpracując np. z Wrocławskim Parkiem Technologicznym.

Podczas spotkania przedstawiono narzędzia umożliwiające rozwój lokalnego biznesu oraz wspierające powstawanie nowych firm. Rozmawiano również o potrzebach i wyzwań stojących przed przedsiębiorcami z Jelcza-Laskowic oraz możliwości współpracy z instytucjami otoczenia biznesu funkcjonującymi na co dzień we Wrocławiu.

Źródło: wroclaw.pl