Jelcz-Laskowice: Pożar domu, straty na pół miliona złotych i… areszt dla sąsiada

Trzy miesięczny areszt zastosował Sąd Rejonowy w Oławie wobec zatrzymanego przez policjantów z oławskiego Wydziału Kryminalnego 45-latka, który podpalił pomieszczenia mieszkalne sąsiada. Mieszkaniec powiatu oławskiego spowodował straty o wysokości 500 000 złotych.

O pożarze domu jednorodzinnego znajdującego się na terenie gminy Jelcz Laskowice oławscy policjanci zostali powiadomieni w niedzielę 26 maja br. około godz. 19:45. Po przybyciu na miejsce, po zakończonej akcji gaśniczej policjanci ustalili, że doszło do podpalenia, w wyniku którego spaleniu uległo pięć pomieszczeń mieszkalnych. Na szczęście podczas zdarzenia w domu nie było mieszkańców.

Relacjonuje oławska policja.

Pracujący na miejscu funkcjonariusze szybko ustalili mężczyznę podejrzewanego o ten czyn, jednak ten przez kilkanaście godzin ukrywał się przed mundurowymi. Nietrzeźwy 45-latek został zatrzymany następnego dnia tj. 27 maja br. niedaleko miejsca zdarzenia.

Mieszkaniec powiatu oławskiego mając ponad 1 promil alkoholu w organizmie kierował samochodem marki Skoda. Jak się również okazało mężczyzna przed podpaleniem domu wielokrotnie groził pokrzywdzonemu pozbawieniem życia oraz zniszczeniem mienia.

Podejrzanemu postawiono zarzuty kierowania gróźb karalnych oraz zniszczenia mienia na kwotę 500 000 złotych na szkodę osób pokrzywdzonych, a także kierowania samochodem pod wpływem alkoholu. Sąd Rejonowy w Oławie zastosował względem podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Teraz w areszcie podpalacz będzie czekał na rozprawę sądową oraz wyrok, za co grozi mu kara do 5 lat więzienia.