Jelcz-Laskowice: Policjanci z Jelcza w słusznej sprawie

W Hali sportowej w miejscowości Gać rozegrano Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Halowej „Niebieska Moc dla Marty” o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Oławie i Wójta Gminy Oława, pod honorowym patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu nadinsp. Pawła Półtorzyckiego. O najwyższe lokaty grali także funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Jelczu Laskowicach. Najlepsi okazali się piłkarze z komendy powiatowej policji w Bolesławcu, którzy zdobyli złoto.

Głównym celem charytatywnego turnieju była pomoc policjantowi z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu asp. szt. Michałkowi Fiołek w zakupie nierefundowanego leku ratującego życie jego żony Marty. Fiołek przez 12 lat pełnił służbę w pionie kryminalnym oławskiej jednostki, w tym czasie dał się poznać jako policjant zaangażowany w bezinteresowne niesienie pomocy innym, a w szczególności dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu.

Podczas turnieju zorganizowano również festyn policyjny na którym można było zobaczyć stoisko i sprzęt policjantów z Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu, stoisko Wydziału Ruchu Drogowego i Komisariatu Wodnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się również koncert Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.