Jelcz-Laskowice: Policjanci uratowali bezdomnego mężczyznę

Zdjęcie ilustracyjne (fot. Pixabay)

Był wyczerpany i wychłodzony, jego ubrania były całkowicie przemoczone i brudne – w takim stanie był bezdomny, którego w przydrożnym rowie na odcinku leśnym pomiędzy miejscowościami Wójcice a Minkowicami Oławskimi zauważyli policjanci z Komisariatu Policji w Jelczu Laskowicach.

Jak się okazało, 35-letni mężczyzna pochodził z rejonów Kłodzka, był osobą bezdomną. Jego ubrania były brudne i przemoczone. Mężczyzna był trzeźwy, sprawiał wrażenie zagubionego i wystraszonego, drżał z zimna. Nie zdawał sobie sprawy z tego gdzie się znajduje. Posiadał przy sobie jedynie reklamówkę z pustymi puszkami po konserwach. Policjanci zabrali bezdomnego do radiowozu, okryli go kocem termiczny i poczęstowali posiadanym posiłkiem oraz herbatą.

Podczas rozmowy policjanci ustalili, że mężczyzna chciał przespać się w lesie, ponieważ był zmęczony długim marszem. Od kilku dni nic nie jadł i nie pił, jednak wstydził się prosić o pomoc. Kilka ostatnich nocy spędził w piwnicach bloków. Mężczyzna został przewieziony do Noclegowi znajdującej się we Wrocławiu, gdzie zapewniono mu nocleg.

Aby dotrzeć do wszystkich osób potrzebujących pomocy, niezbędna jest reakcja nie tylko służb, ale każdego człowieka. Wystarczy zadzwonić na nr 112 i poinformować dyżurnego, by pomoc ruszyła. Nasza zdecydowana i szybka reakcja może uratować ludzkie życie.