Jelcz-Laskowice: Policjanci na chorobowym, brakuje rąk do pracy

O problemach w szeregach policji mówi się od dawna. Gazeta Wrocławska dotarła do alarmujących danych. Wynika z nich, że doszło do sytuacji, w której „całe oddziały prewencji oprócz sztabu są na zwolnieniu lekarskim i nie ma alarmowego plutonu w województwie”.

W Jelczu-Laskowicach spośród 35 policjantów w pracy jest sześciu – w tym dwóch komendantów i naczelnicy. Wczoraj musieli wstać zza biurek i pracować w terenie.

Komendant osobiście zabezpieczał kościelną procesję, bo nie miał kogo wysłać do pracy. Nadkomisarz Artur Dobrowolski, komendant komisariatu w Jelczu-Laskowicach przyznał w rozmowie z Gazetą Wrocławską, że część policjantów jest na zwolnieniach lekarskich. Nie zdradza jednak, ile to osób.

– Zapewniam, że nic nie zagraża bezpieczeństwu obywateli. Służba jest pełniona całodobowo – mówi komendant.

Interwencję zapowiada burmistrz Jelcza-Laskowic. – Jako samorząd zawsze staraliśmy się wspierać policję i tak też zrobimy teraz. Porozmawiam z komendantem komisariatu. Zapytam, czy w jakiekolwiek kwestii, jako gmina możemy pomóc. Bezpieczeństwo naszych mieszkańców jest dla nas bardzo ważne – deklaruje burmistrz Bogdan Szczęśniak.

Źródło: Gazeta Wrocławska

9 thoughts on “Jelcz-Laskowice: Policjanci na chorobowym, brakuje rąk do pracy

 1. No to policzmy….na 35 policjantów jest 6.
  Skoro 6 sprawia że bezpieczeństwo mieszkańcow jest niezagrożone to tych 35 jest niepotrzebnych?
  Jeżeli jest potrzebnych to niech komendant nie pitoli głupot publicznie

  1. Wiesz, że oni walczą m.in. o to, żeby faktycznie służyć, a nie nabijać statystyk poprzez rozdawanie mandatów każdemu kto skończy 18 lat za każdą pierdołę, bo mają wyznaczone plany ile mandatów mają wystawić, po to aby tylko komendanci mogli się pochwalić w centrali?
   Gówno wiesz..

 2. Może niech poproszą panią poseł Beatę K. o pomoc, prezes Polski nie odmówi prośbie pani poseł i przyśle posiłki z pozwoleniem na użycie paralizatora, w celu uzupełnienia braków kadrowych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *