Jelcz-Laskowice: Po pijaku na ulicach miasta

Policjanci zatrzymali prawa jazdy nieodpowiedzialnym kierowcom, którzy nietrzeźwi wsiedli „za kółko”. Dwóm z nich grozi kara pozbawienia wolności do lat dwóch, ponieważ pierwszy raz popełnili tego typu przestępstwo. Dwóm pozostałym, oprócz 5 lat pozbawienia wolności grozi dożywotnia utrata prawa jazdy.

W ręce mundurowych wpadło w sumie czterech nietrzeźwych kierujących samochodami i jeden rowerzysta, który w chwili kontroli miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Niewiele niższy wynik policjanci stwierdzili u 37-letniego mieszkańca Ząbkowic Śląskich, kierującego samochodem marki Dodge, zatrzymanego w Jelczu-Laskowicach na ul. Wrocławskiej – ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Jak się okazało samochód, którym kierował 37-latek, jest poszukiwany przez szwedzką policję.

Również na ul. Oławskiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 29-letniego mieszkańca powiatu oleśnickiego. Kierowca miał ponad promil alkoholu w organizmie. Z takim samym wynikiem w Oławie na ul. 1 Maja został zatrzymany 28-letni obywatel Ukrainy, który kierował samochodem marki Audi.

Wszystkim zatrzymano prawa jazdy, a o ich dalszym losie zadecyduje sąd.