Jelcz-Laskowice: Piłkarze z Jelcza wzięli udział w mistrzostwach

Uczniowie szkół ponadpodstawowych, tj. Liceum Ogólnokształcącego, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Jelcz-Laskowice oraz Zespołu Szkół z Oławy spotkali się 6 czerwca na boiskach OCKF podczas turnieju o mistrzostwo powiatu oławskiego w piłce nożnej chłopców organizowanego przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy. Turniej piłkarski rozgrywany był systemem każdy z każdym.

W skład każdej z drużyn wchodziło maksymalnie 17 zawodników. Szczególnie emocjonująca i wyrównana okazała się rywalizacja pomiędzy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Oławie a Liceum Ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego. W bezpośrednim spotkaniu padł remis 1:1.

Drużyny zaczęły rywalizować o bramki zdobyte w całym turnieju. Ostatnia seria spotkań przyniosła prawdziwy festiwal strzelecki, po którym ostatecznie bilans bramkowy tych dwóch drużyn był taki sam i wynosił 16 br strzelonych i jedna stracona.

Wobec takiego obrotu sprawy w celu wyłonienia zwycięzcy zarządzono konkurs rzutów karnych, który w stosunku 5:4 wygrała drużyna LO Oława.

Wyniki zawodów:

ZSP Jelcz-Laskowice – ZS Oława 4:0
CKZiU Oława – LO Oława 1:1
ZSP Jelcz-Laskowice – LO Oława 0:2
CKZiU Oława – ZS Oława 7:0
ZSP Jelcz-Laskowice – CKZiU Oława 0:8
LO Oława – ZS Oława 13:0

Kolejność końcowa:

I miejsce: LO Oława 7 pkt 16:1(po rzutach k.)
II miejsce: CKZiU Oława 7 pkt 16:1(po rzutach k.)
III miejsce: ZSP Jelcz-Laskowice 3 pkt 4:10
III miejsce: ZS Oława 0 pkt 0:24

Źródło: Starostwo w Oławie, starostwo.olawa.pl