Jelcz-Laskowice: Petycja w sprawie uruchomienia dodatkowej komunikacji PKP dla uczniów

(fot. mat. prasowe KD)

W internecie trwa zbiórka podpisów. Jej autorzy domagają się uruchomienia dodatkowej komunikacji PKP dla uczniów z Jelcza.

Rodzice uczniów wskazują, że niezbędne jest uruchomienie połączenia ze stacji Wrocław Sołtysowice do Jelcza-Laskowic, ruszającego ze stacji Wrocław Sołtysowice o godzinie 6:55 i dojeżdżającego do stacji Jelcz Miłoszyce o godzinie 7:30 – z tej stacji dzieci mają najbliżej do budynku szkoły. Zdaniem autorów petycji pociąg powinien również odjechać ze stacji Jelcz-Laskowice do stacji Wrocław Sołtysowice, ruszającego ze stacji Jelcz-Laskowice o godzinie 14:15 i dojeżdżającego do Wrocław Sołtysowice o godzinie 14:50, aby dzieci kończące lekcje po 7 godzinie lekcyjnej bez zbędnej zwłoki mogły szybko wrócić do domu.

Autorzy chcieliby także utrzymać połączenie ze stacji Jelcz-Laskowice do stacji Wrocław Sołtysowice, ruszającego ze stacji Jelcz-Laskowice o godzinie 15:07 dla dzieci kończących lekcje po 8 godzinie lekcyjnej. Treść całej petycji i jej możliwość podpisania pod tym linkiem.