Jelcz-Laskowice: Oznakuj bezpłatnie swój rower

Aby zmniejszyć ryzyko kradzieży, warto rower odpowiednio zabezpieczyć. W tym celu można zastosować różnego rodzaju zapięcia techniczne. Dodatkowym zabezpieczeniem jest oznakowanie roweru, czyli naniesienie dodatkowego numeru seryjnego na ramę oraz wprowadzenie informacji o rowerze do bazy danych Policji.

Jeżeli posiadacie Państwo rower, który stanowi dla Was cenną wartość i chcielibyście w maksymalny sposób zabezpieczyć go przed kradzieżą, zapraszamy do przystąpienia do policyjnego programu prewencyjnego „Oznakuj swój rower”. Aby przystąpić do programu należy:

– wyposażyć rower w sprawne światło przednie i tylne oraz w sprawne hamulce i dzwonek,
– posiadać dowód zakupu roweru,
– wypełnić formularz dostępny w jednostkach Policji – Zgłoszenie Przystąpienia do Policyjnego Programu „Oznakuj swój rower”.

Rowery będą znakowane za pomocą przyrządu do grawerowania. Na każdy rower zgłoszony do rejestracji , zostanie naniesiony numer identyfikacyjny, który trafi do policyjnej bazy. Właściciel zarejestrowanego roweru otrzyma tzw. dowód tożsamości roweru ze swoimi danymi oraz z numerem identyfikującym jego rower.

Bezpłatne znakowanie rowerów prowadzi Komisariat Policji w Jelczu-Laskowicach, ul. Witosa 35 (tel. 71 318 15 97), w każdy poniedziałek, w godzinach 14.00-18.00.