Jelcz-Laskowice: O krok od tragedii na Alei Młodych

(fot. Policja w Oławie / facebook)

Na Alei Młodych w Jelczu Laskowicach doszło do poważnego wypadku drogowego z udziałem rowerzysty i motocyklisty. Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego przeprowadzając czynności na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że 44-letni kierujący motocyklem marki Honda jadąc ul. Al. Młodych w kierunku ul. Techników, podczas wykonywania manewru wyprzedzania ciągu pojazdów, przed prawidłowo oznakowanym przejazdem rowerowym nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu dla 59-letniego rowerzysty i przodem motocykla uderzył w przednie koło roweru doprowadzając do zdarzenia.

Obaj kierujący zostali przewiezieni do szpitala celem zaopatrzenia medycznego.
44- letniemu mieszkańcowi powiatu oławskiego zatrzymano prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny z Hondy. Zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek drogowy, na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza oraz technik kryminalistyki.

Kolejny raz przypominamy wszystkim uczestnikom dróg o zachowanie ostrożności i kierowanie się zasadami bezpieczeństwa. Apelujemy o czujność na drodze, zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych oraz przejazdów dla rowerzystów. W trosce o bezpieczeństwo własne i pozostałych uczestników ruchu drogowego bądźmy rozważni i przezorni. Przestrzeganie przepisów i zasad bezpieczeństwa pozwoli uniknąć nieprzyjemnych w skutkach zdarzeń drogowych.