Jelcz-Laskowice: Nowy rozkład i więcej połączeń na kolei [sprawdź zmiany]

Od grudnia na wielu trasach zwiększy się liczba połączeń, część będzie obsługiwana przez nowszy tabor. 9 grudnia wchodzi w życie nowy rozkład jazdy Kolei Dolnośląskich.

– Na linii Wrocław – Jelcz-Laskowice – Opole Gł. jest notowany dynamiczny wzrost liczby pasażerów. Z tego względu oraz na postawie postulatów mieszkańców zaplanowano uruchomienie dodatkowych dwóch par pociągów w okresie porannego i popołudniowego szczytu przewozowego – informują Gazetę Wyborczą pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Dolnego Śląska, który jest właścicielem Kolei Dolnośląskich. Na odcinku Jelcz-Miłoszyce – Wrocław Wojnów – Wrocław Sołtysowice z powodu modernizacji torów zostanie zawieszone kursowanie pociągów.

W celu utrzymania funkcjonalności w postaci możliwości odbycia bezpośredniej podróży do innych stacji we Wrocławiu relacje części pociągów zostały połączone z pociągami do/z Krotoszyna. Nowością będzie powrót dwóch par bezpośrednich pociągów relacji Wrocław Gł. – Jelcz Laskowice – Opole Gł., co umożliwi m.in. wygodny dojazd do stolicy Dolnego Śląska mieszkańcom wschodniej części gminy Jelcz, jak i pasażerom z Opolszczyzny.

Źródło: Gazeta Wyborcza