Jelcz-Laskowice: Nowe linie, więcej przystanków. Zmiany w komunikacji publicznej

Zdjęcie ilustracyjne (fot. Wikipedia)

Od 1 kwietnia zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu komunikacji publicznej w mieście i gminie Jelcz-Laskowice – informuje UMiG. Obejmować będą wprowadzenie nowych linii i większej liczby przystanków, a także lepszą komunikację sołectw z Jelczem-Laskowicami.

Organizatorem publicznego transportu zbiorowego będzie Związek Powiatowo-Gminny „Oławskie Przewozy Gminno-Powiatowe” z siedzibą w Oławie, natomiast operatorem świadczącym usługi przewozowe będzie Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Oławie S.A. Wychodząc naprzeciw potrzebom społecznym, w 2019 roku opracowano koncepcję rozwoju komunikacji funkcjonującej na terenie miasta i gminy Jelcz-Laskowice.

Zakres przewozów rozszerzono o nowe linie autobusowe, które mają umożliwić zamieszkałym w sołectwach dojazd do Jelcza-Laskowic i dalsze kontynuowanie podróży do Oławy lub Wrocławia. Autobusy wszystkich linii będą dojeżdżały do dworca kolejowego w Jelczu-Laskowicach.

W celu zapewnienia wyższego poziomu jakościowego oferty komunikacji gminnej, utworzono gęstszą sieć przystanków komunikacyjnych, co wpłynie na poprawę dostępności do obiektów handlowych, urzędów, instytucji, ośrodków zdrowia, zakładów pracy, itp. – informują urzędnicy.

Zmieniły się numery linii autobusowych, trasy przejazdu autobusów oraz dotychczasowe godziny odjazdu z poszczególnych przystanków.

PEŁNY ROZKŁAD ZNAJDZIECIE NA STRONIE UMiG – LINK.

Źródło: UMiG