Jelcz-Laskowice: Nowe Jelcze do parków pontonowych Daglezja-P [przegląd prasy]

Wizualizacja parku pontonowego Daglezja-P holowanego za ciągnikiem siodłowym Jelcz C662.D43. Fot. Agencja Uzbrojenia

Program pozyskania parków pontonowych Daglezja-P wchodzi na kolejny etap realizacji. Przedstawiciele francuskiej firmy CSI zagościli w zakładach Jelcz, by założyć zamówienie na ciągniki siodłowe, które w przyszłości będą holowały ten sprzęt w Wojsku Polskim – informuje portal defence24.pl.

24 egzemplarze Jelczy C662.D43 posłużą do transportu polskich parków pontonowych PFM (Pont Flottant Motorisé). Wartość zamówienia wynosi 52 mln złotych, a pojazdy mają zostać przekazane stronie francuskiej do końca przyszłego roku – czytamy na defence24.pl.

Umowę w imieniu Spółki JELCZ sp. z o.o. podpisał p.o. Prezes Zarządu Marcin Runowicz i Członek Zarządu Krzysztof Biegaj. Zamówienie obejmuje również przeprowadzenie badań, dostawy pakietów obsługowych i szkoleniowych oraz opracowanie dokumentacji użytkowej.

Jelcz C662.D43 to produkt przedsiębiorstwa Jelcz Sp. z o.o. z siedzibą w Jelczu-Laskowicach. Jest to ciągnik siodłowy o wysokiej mobilności, zbudowany w układzie trzyosiowym, z napędem na wszystkie koła. Wóz wyposażono w silnik Iveco o mocy 430 KM, który spięto z 16-biegową przekładnią mechaniczną.

Źródło: defence24.pl