Jelcz-Laskowice: Niebezpieczny wypadek na trasie z Jelcza do Oławy

W niedzielę 26 marca br. około godz. 18:45 dyżurny oławskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym zaistniałym za miejscowością Stary Otok. Ze wstępnych ustaleń policjantów z Ogniwa Ruchu Drogowego wynika, że 32-letni mieszkaniec powiatu opolskiego, jadąc drogą wojewódzką nr 455 od strony Jelcza Laskowic w kierunku Oławy nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas i zderzył się z jadącym w kierunku Jelcza Laskowic samochodem osobowym marki Renault, którym kierowała 37-letnia mieszkanka powiatu wrocławskiego. W wyniku zderzenia pojazdów, obrażeń doznała kierująca samochodem marki Renault, która została przewieziona do szpitala celem zaopatrzenia medycznego.

Obaj kierowcy byli trzeźwi, dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Oławie. Za naruszenie przepisów drogowych oraz spowodowanie wypadku policjanci zatrzymali 32-letniemu kierowcy Volkswagena prawo jazdy.

Kierując pojazdem należy pamiętać, że prędkość dopuszczalna nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną. Bezpieczna prędkość to prędkość dostosowana do panujących warunków tj. pogody, stanu nawierzchni, natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości i własnych umiejętności.

TM