Jelcz-Laskowice: Nadleśnictwo rozda darmowe sadzonki

W czwartek 29 września i w piątek 30 września, w godzinach od 9:00 do 15:00 przed głównym wejściem do Starostwa Powiatowego w Oławie przy ul. 3 Maja 1 (od strony stadionu i dworca PKS) pracownicy Nadleśnictwa Oława rozdadzą mieszkańcom powiatu oławskiego sadzonki rodzimych drzew

Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach ogólnopolskiej akcji społecznej, której inicjatorem jest Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wraz z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą.
Przyjdź do oławskiego starostwa po sadzonkę!

Zachęcamy mieszkańców powiatu do przyłączenia się do ogólnopolskiej akcji #SadziMY i samodzielnego posadzenia drzewka na własnym gruncie, aby móc później je pielęgnować i podziwiać, jak z roku na rok coraz piękniej rośnie.

Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają drewno, najbardziej ekologiczny surowiec, tworzący domy również dla nas.

Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew. Pomimo tego, że czasami wysiłek wielu pokoleń niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i lasów w Polsce systematycznie przybywa. Zajmują one już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju. Drzewa są jednak potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie.

Centralny punkt tegorocznego przedsięwzięcia, akcji sadziMY tj. sadzenie drzew na terenie Nadleśnictwa Stary Sącz z udziałem Pary Prezydenckiej, odbędzie się w dniu 30 września br.