Jelcz-Laskowice: Międzyszkolny konkurs plastyczny

„Chroń swoje dane w Internecie”- to tytuł międzyszkolnego konkursu plastycznego zorganizowanego przez Zespół Szkół im. Jana Kasprowicza w Jelczu-Laskowicach.

Adresatem konkursu byli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu oławskiego oraz uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice. Konkurs jest jedną w wielu inicjatyw, które szkoła podejmuje w ramach VII Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego: „Twoje dane – Twoja sprawa„ i ma na celu kształtowanie wśród uczniów wiedzy i umiejętności związanych z ochroną danych osobowych i prawem każdego człowieka do prywatności, a także kształtowanie postawy odpowiedzialnego korzystania z mediów społecznościowych.

Do konkursu zgłoszono aż 65 prac z następujących szkół: SP 2 w Jelczu-Laskowicach, SP 3 w Jelczu-Laskowicach, SP Miłoszyce, ZSP nr 2 w Oławie, CKZiU w Oławie i ZS w Jelczu-Laskowicach oraz Przedszkola Magdalenka w Jelczu-Laskowicach.

W kategorii: Szkoła Podstawowa (klasy 1-3) I miejsce zajął – Hubert Kuźmiński SP Miłoszyce, II miejsce – Nicole Strzelec SP 3, III miejsce – Anna Przybylska SP 3 i Ksawery Kasędra SP 3, wyróżnienie – Adrianna Kaszewska SP 3 i Anna Popławska SP 3.

W kategorii: Szkoła Podstawowa (klasy 4-7) I miejsce zajął – Gracjan Jakubowski – SP Miłoszyce, II miejsce – Dominik Kulak SP 3, III miejsce – Kaja Wychowaniec SP 2, Nina Gaj SP Miłoszyce.

Wyróżnienia otrzymały: Marlena Werocy SP 2, Michał Hojoł SP 3.

W kategorii: Gimnazjum – I miejsce zajęła – Wiktoria Szymańska ZS Jelcz-Laskowice, II miejsce – Nikola Płonka – ZS Jelcz-Laskowice, III miejsce – Maja Wilkosz – Gimnazjum nr 2 Jelcz-Laskowice.

W kategorii: Szkoła Ponadgimnazjalna I miejsce zajęła – Gabriela Tatar – CKZiU Oława, II miejsce – Sandra Kawałko ZSP nr 2 Oława i Emil Przysucha ZS Jelcz-Laskowice, III miejsce Wiktoria Cholewicka ZSP nr 2 Oława i Natalia Abramowicz CKZiU Oława.

Wyróżnienie otrzymała – Anna Szeliga – ZS Jelcz-Laskowice.

Koordynator projektu i organizator konkursu – Magdalena Bonar.

Źródło i fotografia użyta w informacji: Starostwo w Oławie