Jelcz-Laskowice miastem partnerskim The World Games 2017

W Jelczu-Laskowicach, w ramach Igrzysk Sportów Nieolimpijskich, rozegrane zostaną zawody na ergometrze wioślarskim. Rywalizacja potrwa od 26 do 27 lipca 2017 roku i weźmie w niej udział 110 zawodników z całego świata. Do rozdania jest 30 kompletów medali w różnych kategoriach wagowych.

Zawody na ergometrach wioślarskich to jedna z czterech dyscyplin „na zaproszenie”, które w programie igrzysk znalazły się dzięki głosom internautów.

Areną zmagań będzie hala sportowa przy ul. Oławskiej. Nowoczesny obiekt pomieści na trybunach 900 kibiców, którzy będą również mieli okazję kibicować zawodnikom w strefie kibica TWG, która powstanie koło obiektu. Kompleks posiada również restaurację, sale konferencyjne, siłownię oraz wypożyczalnię rowerów. Do tej pory odbywało się tutaj wiele regionalnych, ogólnopolskich oraz międzynarodowych turniejów sportowych. Hala była również miejscem zgrupowań Reprezentacji Polskiego Związku Piłki Nożnej czy Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Dolny Śląsk jest ważnym punktem na mapie Polski w ergometrze wioślarskim. W tym roku odbyły się tu już m.in. mistrzostwa Polski. Rozwój ergowioseł w naszym regionie jest niewątpliwie zasługą wicemistrza olimpijskiego w wioślarstwie z Pekinu i Ambasadora The World Games 2017 – Pawła Rańdy, który bardzo mocno angażuje się w działania na rzecz popularyzacji tej dyscypliny oraz promocji aktywnego wypoczynku nad Odrą.