Jelcz-Laskowice: MGOPS nadal zamknięty dla obsługi interesantów

Burmistrz Jelcza-Laskowic przedłuża do odwołania termin zamknięcia Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej dla interesantów. Prowadzona jest obsługa telefoniczna oraz mailowa.

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej uruchomił również specjalny telefon, pod którym mieszkańcy będą mogli uzyskać informacje o pomocy w związku z epidemią koronawirusa.

Informacje dotyczące możliwości uzyskania pomocy w związku z zagrożeniem epidemiologicznym COVID-19 są udzielane codziennie w godzinach 7.30 – 19.00.

Pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej proszą mieszkańców także o zainteresowanie się w najbliższym sąsiedztwie, sytuacją osób starszych, niepełnosprawnych i samotnych, które w tym trudnym okresie mogą wymagać pomocy. – Prosimy o wykazanie szczególnej troski w stosunku do osób nie wychodzących z domu. Osoby te mogą wymagać pomocy w zrobieniu zakupów, skontaktowaniu się z lekarzem, czy realizacją recepty. Prosimy również o zgłaszanie takich przypadków pracownikom MGOPS w godzinach pracy ośrodka (w poniedziałek- piątek 7.00-15.00, w środę 8.00–16.00 tel. 71 3181512), a w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia prosimy dokonywać zgłoszenia na numer alarmowy „112”.

Wnioski, podania w sprawach pomocy społecznej oraz świadczeń rodzinnych należy składać drogą mailową (mgopsjelcz@poczta.onet.pl)lub pocztą tradycyjną.

W pozostałych sprawach należy kontaktować się telefonicznie:
Pomoc społeczna: 71 3181512
Dział świadczeń rodzinnych: 71 3182159

Źródło: MGOPS, UMiG