Jelcz-Laskowice: Mercedes w rowie [raport policji]

(fot. Policja Oława)

W Wigilijny wieczór, około godz. 21:51 dyżurny oławskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o pojeździe marki Mercedes znajdującym się w rowie na trasie Oleśnica – Jelcz Laskowice. Interweniujący policjanci na miejscu zdarzenia zastali trzy nietrzeźwe osoby, które zaprzeczały, aby któraś z nich kierował pojazdem. Cała trójka została zatrzymana do wytrzeźwienia i wyjaśnienia okoliczności zdarzenia. W dniu następnym do kierowania przyznał się właściciel pojazdu, 29- letni mieszkaniec powiatu oławskiego, który w trakcie zdarzenia miał 1,38 promila alkoholu w organizmie.

Kolejne zatrzymanie miało miejsce w dniu 25.12.2021 roku o godz. 22:50 na ulicy Oławskiej w Jelczu Laskowicach. Policjanci skontrolowali pojazd marki VW Passat w związku z podejrzeniem kierowania pod wpływem alkoholu. Jak się okazało 48- letnia mieszkanka Oławy kierowała pojazdem mając 2,53 promila alkoholu w organizmie. Teraz o losie obu kierowców zadecyduje Sąd, za to przestępstwo grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

Pamiętajmy – jazda na „podwójnym gazie” niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego zdarzenia drogowego, którego skutki mogą być nieodwracalne.