Jelcz-Laskowice: Majówka 2024. Kwiat Jabłoni i Smolasty. Koncerty na Dni Jelcza-Laskowic 2024

Jelcz-Laskowice: Majówka 2024. Kwiat Jabłoni i Smolasty. Koncerty na Dni Jelcza-Laskowic 2024. Jak świętować to z przytupem! – Dlatego imprezy i wydarzenia, które tworzy nasze Centrum Kultury spotykają się z tak dużym uznaniem w całym regionie. Zawsze starannie dobieramy artystów, którzy reprezentują wysokie miejsce na niwie polskiej kultury, są w trendach, na topie. Przez ostatnie dwa lata gościliśmy m.in, Kult, Lady Pank, Dawida Kwiatkowskiego, Bryskę. Na każdym z koncertów było ponad 6.000 osób z całej Polski. To robiło wrażenie. I na koniec najlepsze- nasze koncerty są całkowicie BEZPŁATNE. Więc i w tym roku liczymy na tłumy ludzi spragnionych dobrej muzyki – informuje MGCiK.

Kto wystąpi podczas Dni Jelcza-Laskowic 2024?

Idąc tropem ubiegłorocznej imprezy, również i w tym roku chcemy sprostać oczekiwaniom zarówno młodych osób, jak i wielbicieli popularnych zespołów grających dobrą muzykę na największych polskich scenach. Udało nam się zaprosić do współpracy gwiazdy TOP OF THE TOP!

Kwiat Jabłoni – polski zespół muzyczny z Warszawy wykonujący muzykę folkową, popową, folk pop, bluegrass, indie folk, indie pop i elektronikę. Zespół tworzy rodzeństwo Katarzyna Sienkiewicz i Jacek Sienkiewicz (dzieci Kuby Sienkiewicza). Ich debiutancki utwór „Dziś późno pójdę spać” do września 2021 teledysk na YT odtworzono ponad 31 milionów razy. Obecnie zespół jest jednym z najpopularniejszych w naszym kraju, gromadzącym na swoich koncertach rzesze fanów z całej Polski. 22 sierpnia 2023 roku na festiwalu Top of the Top Sopot Festival 2023 grupa otrzymała statuetkę Bursztynowego Słowika. Wielką nobilitacją dla nas jest fakt, iż zespół zgodził się zagrać w naszym mieści.

Smolasty, właśc. Norbert Smoliński – polski piosenkarz, autor tekstów i producent muzyczny tworzący muzykę z pogranicza popu, rapu i R&B. Niezwykle popularny idol młodzeży. Utwory Smolastego zostały odtworzone na platformie YouTube ponad 600 milionów razy oraz ponad 830 milionów razy w serwisie streamingowym Spotify. Jego single oraz albumy wielokrotnie osiągały złote, platynowe oraz diamentowe certyfikaty. Największym sukcesem w dotychczasowej karierze artysty okazały się single „Duże oczy” (podwójna diamentowa płyta) oraz „Pijemy za lepszy czas” (diamentowa płyta), które znalazły się na potrójnie platynowym albumie Almost Goat. W lutym 2023 roku ukazał się singiel „Herbata z imbirem”, który okazał się największym sukcesem radiowym w karierze piosenkarza. W 2018 roku otrzymał nominację do Nagrody Muzycznej „Fryderyk” w kategorii muzyki rozrywkowej za fonograficzny debiut roku, natomiast w 2023 roku został nominowany w kategorii Album Roku Hip Hop.

Podczas świętowania Dni Miasta nie może zabraknąć rodzimych artystów. Wychodzimy z propozycją autorskiego koncertu sekcji wokalnej MGCK z towarzyszeniem muzyki na żywo. Dzieci zaśpiewają największe przeboje z Akademii Pana Kleksa. Jako zespół MGCK jesteśmy szczególnie dumne z tej realizacji, bowiem całość została opracowana i wyprodukowana przez nas.

Poza ucztą muzyczną:

*wesołe miasteczko

*gastronomia

*animacje

*konkursy

*i wiele innych atrakcji i niespodzianek

ZAPRASZAJCIE RODZINĘ, ZNAJOMYCH, PRZYJACIÓŁ i świętujcie DNI JELCZA-LASKOWIC. Twórzmy razem klimat jej wyjątkowej imprezy!