Jelcz-Laskowice: Lubisz narkotyki? To przestaniesz. Policja ma nowy sprzęt

(fot. Policja w Oławie)

Komendant Powiatowy Policji w Oławie podinsp. Artur Dobrowolski otrzymał z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Jelcz Laskowice Bogdana Szcześniaka narkotesty, których użycie będzie miało duży wpływ na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzięki okazanej pomocy i wsparciu samorządów lokalnych możemy jeszcze skutecznej dbać o bezpieczeństwo mieszkańców.

Kierujący pod wpływem środków odurzających to grupa osób, która stwarza duże zagrożenie na drogach. Dlatego też, ważne jest by policjanci kontrolujący kierowców wyposażeni byli w narzędzia umożliwiające szybką ich weryfikację. Przy pomocy narkotestów funkcjonariusze bardzo szybko mogą sprawdzić, czy zatrzymany do kontroli drogowej kierowca jest pod wpływem narkotyków. Testy będą także pomocne przy prowadzonych działaniach przez kryminalnych oraz funkcjonariuszy zajmujących się zwalczaniem przestępczości wśród nieletnich.

W ramach programu profilaktycznego „Prewencja na start – kręci mnie bezpieczeństwo z oławską Policją” Burmistrz Miasta i Gminy Jelcz Laskowice, widząc jak ważny jest to problem, ponownie wspomógł funkcjonariuszy z oławskiej oraz jelczańskiej jednostki i przekazał na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Oławie łącznie 80 narkotestów, które będą wykorzystane podczas codziennej służby przez policjantów pionu kryminalnego, prewencji i ruchu drogowego.

informuje biuro prasowe oławskiej policji.