Jelcz-Laskowice: Letnie kino z gwiazdami muzyki: 10, 17 i 24 lipca

(fot. mat. prasowe)

Zapraszamy na letnie kino z gwiazdami muzyki. Seanse odbędą się w różnych częściach miasta, zawsze w piątki, o stałej porze. Wstęp jest bezpłatny, ale wcześniej należy pobrać bezpłatną wejściówkę na stronie http://mgck-jl.pl/bilety/. Liczba miejsc ograniczona.

10 lipca 2020 (piątek), godz. 21.30 – „Narodziny gwiazdy” 2018, reż. Bradley Cooper ▶️ park przy ul. Witosa (za Urzędem Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice)

Amerykański melodramat muzyczny, trzeci amerykański remake musicalu z 1937 roku. Nagrodzony Oscarem i Złotym Globem za najlepszą piosenkę – „Shallow”. Film opowiada historię związku muzyka Jacksona Maine’a z piosenkarką Ally (w którą wciela się Lady Gaga). Jackson pomaga jej zdobyć popularność. Zostają małżeństwem, ale ich związek zostaje wystawiony na ciężka próbę, gdyż mężczyzna jest alkoholikiem.

17 lipca 2020 (piątek), godz. 21:30 – „Whitney” 2018 reż. Kevin Macdonald ▶️ plac przy ul. Basenowej

Historia o kobiecie z głosem anioła, toczącej nieustanną walkę z własnymi demonami. Whitney Houston to głos swojego pokolenia, który zainspirował wiele wokalistek. Artystka, która z piosenkarki gospel stała się królową światowej sceny. Film „Whitney” pokazuje nie tylko dokonania piosenkarki na scenie, ale jest również porażającą opowieścią o uzależnieniu i samozniszczeniu, którą śledził cały świat.

24 lipca 2020 (piątek), godz. 21.30 – „John Lennon. Chłopak znikąd” 2009 reż. Sam Taylor-Johnson ▶️ park na ul. Ogrodowej na osiedlu Jelcz

Nieznana historia dzieciństwa genialnego artysty, który na zawsze odmienił oblicze muzyki. Film opowiada o dzieciństwie wyjątkowego, pełnego pasji artysty z Liverpoolu, który na zawsze odmienił oblicze muzyki.

Źródło: MGCK / DG