Jelcz-Laskowice: Kot w wiadrze zakopanym do połowy w ziemi. „Właściciel szukał kotka od kilku tygodni”

Zdjęcie ilustracyjne (fot. Pixabay)

Policjanci z Komisariatu Policji w Jelczu Laskowicach wyjaśniają okoliczności znęcania się nad kotem, którego truchło na własnej posesji znalazł właściciel. Dyżurny oławskiej jednostki otrzymał zgłoszenie dotyczące ujawnienia na terenie przyległym do posesji znajdującej się w gminie Jelcz Laskowice truchła kota.

Zwierzę znajdowało się w wiadrze zakopanym do połowy w ziemi, którego wieko było nawiercone otworami. Zrozpaczony właściciel szukał kotka od kilku tygodni.

Policjanci dokonali oględzin miejsca, a truchło kota zostało zabezpieczone celem przeprowadzenia sekcji zwłok. Według relacji zgłaszającego, bestialskiego zachowania mógł dopuścić się mieszkaniec tej samej gminy, który niejednokrotnie narzekał na obecność kota.

W toku prowadzonych czynności mundurowi ustalili, że sprawcą zdarzenia był 62-letni mieszkaniec gminy Jelcz Laskowice. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzut znęcania nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem, za co grozić mu może kara do 5 lat więzienia.

Nie ma i nie może być społecznej zgody na takie traktowanie zwierząt. Każdy, kto ma informacje bądź jest świadkiem znęcania się nad zwierzętami powinien poinformować odpowiednie służby, w tym Policję. Reakcja wszystkich służb będzie natychmiastowa.