Jelcz-Laskowice: Koncert zespołu ENEJ 4 stycznia

4 stycznia 2019 roku o godz. 20:00 zespół ENEJ zagra koncert kolęd. Muzyczna uczta „Kolędy pod wspólnym niebem” odbędzie się w kościele M.M. Kolbego w Jelczu-Laskowicach. Bilety w cenie 50 zł do nabycia w sekretariacie Centrum Kultury.

ENEJ to polski zespół rockowo-folkowy, założony w 2002 roku w Olsztynie, przez braci Piotra i Pawła Sołoduchów oraz ich przyjaciela Łukasza Kojrysa (obecnego managera zespołu). Nazwa zespołu pochodzi od imienia głównego bohatera „Eneidy” Iwana Kotlarewskiego – Eneja, wesołego kozaka podróżującego po świecie. Grupa to mieszanka różnorodna kulturowo, co ma swe źródło w pochodzeniu członków zespołu – rodzina braci Sołoduchów ma korzenie ukraińskie, Mirosław Ortyński urodził się we Lwowie, a pozostali członkowie zespołu to Polacy.

One thought on “Jelcz-Laskowice: Koncert zespołu ENEJ 4 stycznia

  1. To ku.. skandal, zadamy w imieniu środowisk kresowych wstrzymania neobanderowskich harcow, w imieniu pomordowanych przez eneja naszych rodaków, nie dla ukrainizowania Polski, nie chcemy żadnego wspólnego nieba, w grudniu zginęło 4 Polaków zabitych przez ukraincow w Polsce a wy koncerty urzadzacie i wierzycie banderowcom oraz ich potomkom z akcji Wisła, prosimy o zaprzestanie koncertu Hańby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *