Jelcz-Laskowice: Koncert Galowy 12 Tenorów

3 maja 2019 zapraszamy serdecznie na Koncert Galowy 12 Tenorów, podczas której artyści z grupy LeonVoci, Kalophonia oraz Bielskiej Orkiestry Festiwalowej wykonają największe światowe przeboje arii operowych, musicalowych oraz najpiękniejsze utwory z repertuaru Andrea Bocelli, Canadian Tenors, grupy Il Divo i szeroko rozumianej pop-kultury.

12 Tenorów to unikalny, międzynarodowy projekt muzyczny. Pierwszy tego typu w Polsce i jeden z nielicznych na światowym rynku. Producentem programu jest znany od 20 lat światowej publiczności Woytek Mrozek – producent, dyrygent, kompozytor, aranżer, solista i manager sztuki. Na jelczańskiej scenie występował m.in. na koncercie muzyki filmowej Orkiestry Filharmonii Lwowskiej pod batutą Krzesimira Dębskiego.

Charakterystycznym dla koncertów grupy 12 Tenorów jest wirtuozeria wokalu, kolor wielogłosowości, połączony z humorem, dzięki czemu burzą oni stereotypowy obraz klasycznej muzyki wokalnej. Zespół tworzą wykształceni wokaliści, którzy są laureatami prestiżowych, międzynarodowych konkursów wokalnych, a także telewizyjnych show, np. Mam Talent.

Podczas ich koncertów można usłyszeć zarówno najsłynniejsze i najpiękniejsze fragmenty operetek, oper, jak i aranżacje utworów współczesnych, rockowych i popowych takich jak ponadczasowa aria „Nessun Dorma”, czy też hit Jana Kiepury „Brunetki Blondynki”, oklaskiwane na całym świecie przeboje grupy Il Divo „Unbrake My Heart”, czy też „We Will Rock You” zespołu Queen lub „You Raise Me Up” Josha Grobana.

12 Tenorów to potęga wokalu, która wzbudza entuzjazm nie tylko dzięki odmiennym możliwościom głosowym, ale także poprzez porywającą energię na scenie, która udziela się publiczności. Każdy ich koncert jest świętem muzyki wokalnej, a publiczność uwielbia ich miły i autentyczny wizerunek.

Zapraszamy serdecznie wszystkich melomanów i miłośników najlepszej wokalistyki w klimatyczną podróż muzyczną.

Koncert odbędzie się 3 maja 2019 o godz. 19.00 w Centrum Sportu i Rekreacji w ramach Dni Jelcza-Laskowic 2019. Wstęp wolny – bezpłatne wejściówki do odbioru w biurze Centrum Kultury. Sekretariat M-GCK jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-19.00.

Źródło: MGCK