Jelcz-Laskowice: Kolejni złodzieje w rękach policji

Policjanci z jelczańskiego patrolu zauważyli pojazd marki Audi A3, który kilkakrotnie był przez nich widziany przy parkingach samochodowych. Podczas próby zatrzymania, kierowca nie zareagował na sygnały dźwiękowe oraz świetlne i zaczął uciekać. Jak się później okazało, ucieczka spowodowana była kradzieżą katalizatora, który znajdował się w samochodzie.

Zatrzymani to mężczyźni w wieku 37 i 41 lat pochodzący z powiatu strzelińskiego, którzy skradzionym na terenie Siechnic samochodem, przyjeżdżali na „gościnne występy” na teren powiatu oławskiego. Ponadto w momencie zatrzymania pasażer posiadał przy sobie środki odurzające – 12,77grama amfetaminy, a w samochodzie znajdowały się przedmioty z dokonanych kradzieży tj. radio, katalizator oraz narzędzia.

(fot. mat. policji)

Mężczyźni usłyszeli łącznie 14 zarzutów dotyczących m.in. kradzieży pojazdu, kradzieży katalizatora oraz licznych włamań do samochodów i kradzieży znajdujących się wewnątrz przedmiotów. Teraz o ich losie zadecyduje sąd, grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. mat. policji)