Jelcz-Laskowice: Koleje wracają do pełnego rozkładu

(fot. fotopolska)

Koleje Dolnośląskie przywracają pełną siatkę połączeń w regionie. Dodatkowe pociągi wrócą do rozkładu jazdy wraz z powakacyjną korektą, która wchodzi w życie od niedzieli, 30 sierpnia.

Po kilku miesiącach etapowego przywracania połączeń zawieszonych w związku z epidemią, Koleje Dolnośląskie uruchamiają wszystkie, które były zaplanowane w Rocznym Rozkładzie Jazdy. Decyzję o powrocie do pełnej siatki wraz z korektą rozkładu jazdy przewoźnik podjął w porozumieniu z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, który jest organizatorem kolejowego transportu pasażerskiego w regionie.

– Powrót wszystkich pociągów na ich pierwotne trasy to coś, na co czekali wszyscy; zarówno nasi pasażerowie, jak i my w KD. Kilka miesięcy temu epidemia wymusiła na nas trudne decyzje w postaci cięcia połączeń ale krok po kroku udało nam się wrócić na właściwe tory. Dosłownie i w przenośni – komentuje Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich. – Dołożyliśmy wszelkich starań, by w związku z końcem sezonu urlopowego i planowanym rozpoczęciem roku szkolnego jak najbardziej ułatwić Dolnoślązakom dojazd do pracy czy szkoły.

Zarazem z uwagi na czynniki infrastrukturalne, techniczne i organizacyjne, wynikające głównie z wprowadzanych przez PKP PLK zamknięć torowych, przewoźnik wprowadził w konstrukcji rozkładu jazdy niewielkie zmiany w stosunku do podstawowej oferty:

Pociągi 69712 relacji Wrocław Gł. 15:25 – Jelcz-Laskowice 15:56 oraz 69761 relacji Jelcz-Laskowice 16:08 – Wrocław Gł. 16:48, od 1 września br. kursować będą w dni robocze.

DG / TM