Jelcz-Laskowice: Kierowca „gigant”. Mimo trzykrotnego zakazu prowadzenia, kierował ciężarówką, „bo pracownik na urlopie”

W Miłoszycach mundurowi z oławskiego grupy „SPEED” zatrzymali kierującego pojazdem ciężarowym marki Daf wraz z naczepą, który przekroczył dozwoloną prędkość.

W trakcie dalszych czynności okazało się, że 44- letni mieszkaniec powiatu trzebnickiego ma trzy aktywne sądowe zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydane przez Sądy Rejonowy w Trzebnicy. Mimo to, mężczyzna ponownie wsiadł za kierownicę i to pojazdu ciężarowego.

Swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie tłumaczył tym, że… jego pracownik jest na urlopie, więc sam postanowił wykonać otrzymane zlecenie.

Bez względu na okoliczności mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności karnej. Mieszkaniec powiatu trzebnickiego za przekroczenie prędkości został ukarany mandatem karnym. Natomiast za przestępstwo kierowania pojazdem pomimo orzeczonego zakazu będzie ponownie odpowiadał przed sądem, a grozi mu kara nawet do lat 5 więzienia.