Jelcz-Laskowice: Kadra Acany Orła coraz bardziej kompletna

(fot. Jarosław Frąckowiak)

Zespół Acany Orła Jelcz-Laskowice coraz bardziej liczny. Po przedłużeniu kontraktu z trenerem Jesusem Lopezem i kapitanem zespołu, Maciejem Foltynem, jelczanie ogłosili sześciu nowych zawodników.

Po odejściu Marcina Firańczyka, Gustavo Henrique oraz Noela Charriera, w Acanie Orle przyszedł czas na ruchy transferowe w drugą stronę. Jako pierwsze zostały odsłonięte najważniejsze postacie zespołu – trener Jesus Lopez oraz kapitan drużyny, Maciej Foltyn. Kolejnymi natomiast zawodnikami, których klub już oficjalnie ogłosił są bramkarz Kacper Goliński oraz piątka zawodników z pola – Filip Turkowyd, Kacper Opatowski, Kamil Pach, Damian Makowski i Kacper Sykulski. Wiek żadnego z nich nie przekracza dwudziestu lat.

Poza Opatowskim, każdy z zawodników zaliczył już debiut na poziomie Futsal Ekstraklasy, bądź znajdował się w kadrze pierwszego zespołu Acany Orła. Dołączenie do drużyny tylu młodych zawodników jest też pewnego rodzaju docenieniem sukcesu, jakiego dokonała czwórka z nich. Turkowyd, Opatowski, Pach oraz Sykulski w lutym tego roku wywalczyli brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski U18. Pierwszych dwóch zostało zresztą po tym turnieju powołanych do reprezentacji Polski U19, na konsultację szkoleniową, co także pokazuje, jak dużym potencjałem dysponują ci gracze.