Jelcz-Laskowice: Jarmark Adwentowy w Jelczu-Laskowicach

W sobotę 14 grudnia 2019 MGCK-JL zaprasza na IV Jarmark Adwentowy. Tego wyjątkowego dnia plac Jana Pawła II zamieni się w świąteczną wioskę pełną smakołyków i atrakcji.

W odświętnie przystrojonych domkach znajdą się oryginalne prezenty pod choinkę, między innymi świąteczne ozdoby, rękodzieło i potrawy. Stoiska czynne będą już od godz. 10.00.

Będziemy gościć około 20 wystawców z Dolnego Śląska, którzy zaoferują bogaty asortyment świątecznych specjałów oraz dekoracji. Na stoiskach znajdziemy m.in. tradycyjne wędliny, chleby, nalewki, pierniki i inne słodkie wypieki, ceramikę, biżuterię, kosmetyki, zabawki, odzież, kompozycje florystyczne (wianki, lasy w słoiku) oraz rozmaite ozdoby świąteczne (bombki, choinki, stroiki, makramy). Nie zabraknie także grzanego wina, barszczu, uszek ani pierogów.

Świąteczny program artystyczny zacznie się ok. godz. 12.30 i potrwa do 20.30. Zapraszamy na koncerty lokalnych zespołów muzycznych i występy grup teatralnych. Jak co roku, punktem kulminacyjnym wieczoru będzie zapalenie światełek na choince miejskiej znajdującej się w centralnej części placu Jana Pawła II.

Program imprezy:

12.30 – „Skrzydła Ateny” i „Hej! Ho! Witaj w Klubie!”
13.30 – Zespół ludowy „Świtezianie”
14.00 – Złota Grupa Wokalna MGCK
14.30 – „W pracowni roztańczonych elfów” – animacje taneczne Teatru Pana O.
15.45 – Miłocickie Miłogranie
16.15 – Teatr Formy – „Kucharz na ostro, czyli zimowe manewry” – komedia garnizonowa (po spektaklu poczęstunek świątecznym barszczem)
17.30 – Chór MGCK „Viva la musica”
18.00 – Zapalenie światełek na choince miejskiej
18.30 – „Jasełka” Teatr Prawdziwy z Bielawy
19.30 – Mikołajowa orkiestra dęta